„Smart Casual Dress Code“ pre ženy aj pre mužov

Smart Casual dress code sa vďaka svojmu uvoľnenejšiemu charakteru, smelšej kombinácii farieb a najmä vďaka pohodlnému noseniu stáva dnes veľmi obľúbeným a vyhľadávaným štýlom obliekania. Je totiž zaujímavou alternatívou odievania pre dámy i pre mužov v súkromnej sfére, a zároveň čo raz populárnejšou voľbou mnohých obchodníkov, manažérov, politikov, či predstaviteľov korporátnych a štátnych inštitúcií. Štýl Smart Casual v sebe nesie prvky elegancie, zachováva základné pravidlá dress code, ktoré si situácia a prostredie vyžaduje, a ako bonus – sa človek cíti oveľa voľnejšie a slobodnejšie. Vďaka správne volenej kombinácii farebných kúskov oblečenia, materiálu, vkusnému strihu a doplnkom – tak môže každá žena či muž vyniknúť a zapôsobiť na svoje okolie v práci, na večierku alebo na dôležitom stretnutí.

Pre ženy je voľba Smart Casual štýlu istou úľavou od prísnejšej verzie formálneho dress code, ktorý predstavuje väčšinou striktne predpísaný druh oblečenia a obuvi pre danú príležitosť – napríklad kostým a lodičky. V rámci tohto menej formálneho spôsobu obliekania si ženy môžu vyberať veľmi zaujímavé, často menej tradičné kombinácie odevov, a jemne tak zaexperimentovať so svojím šarmom v novom šate. Pohodlie, uvoľnenosť, sústredenie sa výkon v práci, či nový zážitok zo spoločenského večierku sa dá dosiahnuť napríklad malou zámenou saka za elegantný svetrík, alebo klasických kostýmových nohavíc či sukne za pôsobivé skinny. Úľavu ženy pocítia i v zmene obúvania, kedy ich výnimočnosť môže vyniknúť napríklad vďaka nápaditým trendy topánkam bez podpätkov. Tento štýl ponúka viac priestoru práve na hru s detailmi. Napríklad pri neutrálnejšom oblečení vynikne výraznejšia kabelka alebo originálne šperky. Kreativita tu má naozaj svoje opodstatnenie a Váš ležérno-elegantný štýl má na ceste k jedinečnosti zelenú. 

Pre mužov je tento štýl skvelým výberom hneď na niekoľko príležitostí. Pokiaľ v práci nie je predpísaný iný dress code, Smart Casual  je ideálnym riešením práve pre pracovné prostredie. Je tiež vhodný pre mužov, ktorí sa všeobecne radi obliekajú štýlovo a elegantne. Okrem toho, že nechá vyniknúť samotným kúskom oblečenia, prináša pocit uvoľnenia a istú dávku pohodlia. Je to štýl, s ktorým sa rovnako môžete stretnúť na spoločenských akciách, ako sú neformálne oslavy alebo firemné večierky. Kdekoľvek ste, dodá Vašej osobnosti jednoducho šmrnc a jedinečnosť. Dress code Smart Casual môžete použiť aj vo voľnom čase, napríklad na vychádzku mestom, do kaviarne alebo reštaurácie. Príkladom môže byť oblečenie rôznych, i pestrejších farieb a vzorov, košeľa s kravatou ale aj bez, tričko, polo-tričko, atď. Voľnočasové pohodlné nohavice, svetríky, bundy, a z topánok napríklad pohodlné mokasíny, sú dnes možnou alternatívou a vďačnou voľbou vyzerať elegantne a cítiť sa príjemne. 

Vyniknite vo firme

Trendy, ktoré pozorujeme stále viac aj vo firmách je zachovať si eleganciu a vyzerať vkusne a upravene. Stávajú sa čoraz bežnejšími pre medzinárodné korporácie, firmy, či menšie podniky. Umožňujú menej kostýmov a viac pohodlia. Profesionálne štýly obliekania sú teda o niečo menej formálne ako tradičný business dress code. Príjemný pocit, ležérnejšia elegancia a pri tom stále atraktívny a zároveň profesionálny imidž obliekania do firiem ponúka práve Smart Casual, resp. Business Casual dress code. 

Späť hore