Správne doplnky pozdvihnú váš outfit na inú úroveň

Doplnky štýlovo dotvárajú celkový imidž ženy, či muža. Originálne osobné módne doplnky navyše dodávajú človeku pocit jedinečnosti. Preto práve vďaka nim môžeme vyzerať každý deň inak, originálne a zaujímavo. Medzi elegantné nápadité doplnky, ktoré si dokážete na človeku všimnúť hneď, patria šperky, hodinky, topánky, dámske kabelky, aktovky pre pánov, opasky, šatky či kravaty, pánske manžetové gombíky, alebo dioptrické a slnečné okuliare. Pri ich výbere dbáme na viacero faktorov, ako sú nadčasovosť, univerzálnosť, samozrejme kvalita, ale napríklad tiež ich variabilita, aby sa dali jednotlivé kúsky vzájomne kombinovať, taktiež s rôznymi druhmi oblečenia.

Medzi najobľúbenejšie módne doplnky žien patria šperky. 

Už stáročia na ženách vynikali a ženy aj vďaka nim zanechali dojem vo svojom okolí. Vo svojej kolekcii by každá žena mala mať napríklad svoje obľúbené náušnice, ktoré dokáže vhodne skombinovať s elegantnými šatami, či len tak s casual košeľou, blúzkou, alebo tričkom. Pri ich výbere treba dbať i na celkovú vizáž, črty tváre, farbu pleti, očí, strih vlasov či účes, pri ktorom náušnice najlepšie vyniknú. Samozrejme treba zvážiť aj udalosť, na ktorú sa práve chystá. Každý outfit oživia s citom vybraté retiazky, náhrdelníky, náramky a prstene. Existuje množstvo úžasných návrhárov jedinečných šperkov, treba si vedieť len citlivo vybrať. 

Pri tejto príležitosti by som rada upozornila na základné pravidlá nosenia šperkov. Malo by byť dodržané “pravidlo troch”, čo znamená, nikdy nie viac ako tri šperky naraz. Čím vačšie sú šperky, tým menej by ich malo byť. Ďaľším pravidlom, je, že by ste nemali miešať niekoľlko kovov a druhov kameňov v jednom outfite. Opatrne by sa mali kombinovať aj drahokamy a polodrahokamy. V ideálnom prípade by mali šperky dopĺňať vaše oblečenie. 

Zlaté nášnice, prstene, prívesky a náhrdelníky s diamantnmi skrášlia nositeľku, ale stanú sa aj rodinným klenotom. Brošne sa tiež pokladajú za krásny doplnok pre ženu. Je to dekoratívny šperk, ktorý nádherne dopĺňa rôzne saká či topy, ktoré vďaka nim získavajú úplne iný nádych. Cenné a hodnotné brošne majú v sebe vsadené vzácne kamene, ostávajú v rodine po generácie a dedia sa.

S pravými perlami tiež nemôžete šliapnuť vedľa, pristanú každej  žene a ak sú doplnené o diamanty získate neodoľateľný nadčasový šperk v podobe nášníc, náramku alebo perlového náhrdelníka. Perly môžete kombinovať takmer s akýmkoľvek štýlom oblečenia. Za svoj talizman ich považovala aj módna návrhárka Coco Chanel.

Ideálnym módnym doplnkom pre ženy sú tiež dámske kabelky. 

Tvoria neoddeliteľnú súčasť dámskeho šatníka, prevažná väčšina žien bez kabelky neopustí domov. Z mnohých druhov spomenieme napríklad business kabelky, ktoré majú formálnejší vzhľad, sú elegantné, objemnejšie, väčšinou jednofarebné a sú vhodné pre pracujúce ženy. Pre športové alebo trendové kabelky nie sú stanovené limity vynaliezavosti a môžu nám spestriť outfit rôznymi farbami, tvarmi, materiálom a detailmi. Medzi veľmi obľúbené kabelky patria dnes tzv. crossbody kabelky, ktoré nám umožňujú voľnosť pohybu a stále vyzerajú veľmi elegantne. V neposlednom rade treba spomenúť dámske spoločenské “clutch” kabelky, ktoré urobia skvelú službu na spoločenskej akcii, pričom môžu veľmi príjemne vyladiť celkový dojem ženy.

U pánskych doplnkov možno vyzdvihnúť zase elegantné pracovné aktovky, tašky na laptop, či obľúbené pánske hodinky, alebo puzdrá na okuliare, ktoré rovnako spestria a zaujímavo doplnia elegantné či ležérne oblečenie mužov, a celkovo tak dodajú outfitu pánov ten správny šmrnc. 

Špeciálnou kapitolou doplnkov sú dámske či pánske topánky. Výrazne sa podieľajú na celkovom dojme outfitu a udávajú mu zaujímavý tón.

Doplnky však treba vyberať veľmi opatrne. Pretože tak, ako môžu módne doplnky výrazne prispieť k vylepšeniu celkového vzhľadu človeka, môžu mu rovnako celý dojem nevhodnou voľbou pokaziť.

Jedným z dôležitých doplnkov šatníka sú dioptrické a slnečné okuliare. Umožňujú vyzerať štýlovo a predsa vždy inak. Pri správnom výbere vyzdvihnú črty tváre a zároveň skryjú prípadné nedostatky. Preto je dôležité prispôsobiť ich tvar a štýl okrem zvyšku outfitu aj vašej osobnosti a typu tváre. Napríklad okrúhlej tvári lichotia asymetrické rámy a veľké sklá, štvorcovú tvár zjemnia oválne tvary a podobne.

S výberom tých najvhodnejších módnych doplnkov pre Vašu osobnosť Vám rada poradím.

Späť hore