Bralette – hravá okázalosť

Mýtus o tom, že podprsenku treba za každú cenu ukrývať, zbúrala už Sarah Jessica Parker v kultovom seráli Sex v meste. Aktuálne je trendom jemne podprsenku ukázať. Dôležité je ju zapasovať do outfitu, aby ste nepôsobili vulgárne a zbytočne vyzývavo. 

Riešením je bralettes! Braletka je dnes jednoducho pojem. Dá sa totiž nosiť na mnoho spôsobov, skvele drží, pôsobí romanticky a jemne a viete ju využiť do outfitov na rôzne príležitosti.

Podprsenky majú dlhoročnú históriu a každé obdobie prináša nové strihy. Po období vyztužených push-upiek vznikla v kolíske spodného prádla, vo Francúzsku v roku 2016 Bralletka a veľmi rýchlo si získala obľubu. Nejedna žena, či módny stylista ju začal bohato využívať. Je veľmi pohodlná, bez vypchávok a kostíc.

Môže sa nosiť ako spodné prádlo alebo hlavný kúsok oblečenia. Braletky majú predl’ženú spodnú časť a pôsobia skôr dojmom topu ako podprsenky. Môžu byť celočipkované, bavlnené ale aj kombinované z niekoľkých materiálov. Vždy je vyrobená tak, aby perfektne sadla na telo.

Braletku môžete nosiť rôznymi sposobmi. Skvele vyzerá pod letným sakom, alebo v  kombinácii s bielou košeľou uviazanou na uzol, pod ktorou presvitá čipkovaná bralettka. Ideálne ju skombinovať s nohavicami, šortkami alebo sukňou so zvýšeným pásom. Postačí aj malý centimeter odhalenej pokožky pre šik efekt. 

Bralettka vám može aj zľahka vykúkať zo šiat s hlbokým výstrihom. Ak je to pre vás príliš odvážne, môžete si nechať braletku pod voľnejším tričkom alebo s tričkom s kašmírovým oversize svetrom, ktorého padnutý rukáv odhaľuje rameno. Vyzerá dobre aj pod topom z priehľadnej látky, ale tu už treba brať ohľad na to, aby celý outfit nevyznel vulgárne. Ak si ho oblečiete len tak k rifliam alebo šortkám, odporúčam dolniť ho ľahkým kardiganom. V lete si ju oblečte pod svoj obľúbený top, alebo ľahké šaty.

Asi každý stylista vám odporúči kombinovať braletky aj so športovými outfitmi alebo si ich zakúpiť v športovom štýle. Stačí ich doplniť voľnou mikinou, ležérnymi nohavicami alebo rifľovou bundou.

Je len na vás, ktorá braletka bude novým úlovkom do vášho šatníka, ale kombinujte ju do svojich outfitov s citom a nezabudnite, že menej je viac.

Článok o bralette je uverejnený aj na feminity.sk. Ak by ste potrebovali poradiť pri výbere braletky alebo akéhokoľvek iného oblečenia poskytuje vrámci mojích služieb aj personalizované nákupy.

Späť hore